العربيةEnglishDeutschفارسیРусскийTürkçe

Ergen Gelişim İzlem Paketi

Ergenin temel sorunsalını “kimlik krizi” olarak belirtilir. Bireyselleşme adına ilk adımlarını atmakta olan ergen, kendini ailesinden bağımsız olarak konumlandırma çabası içine girmektedir. Ve bu dönemde ciddi psikolojik fırtanılı dönem olarak nitelendirilebilir.Ergenlik dönemi boyunca meydana gelen fiziksel değişiklikler ergenin bedenine uyum sağlamasını zorlaştırabilmekte, psikolojik açıdan gerginlik ve huzursuzluk yaratabilmektedir. Bu dönemde yetişkinlerin ve ebeveynlerin tutumları ergenin gelişimi için oldukça önemlidir.

Ergenin davranışlarına rehberlik edecek olan değerlerini kazanması ve bu değerleri biçimlendirmesi konusunda yardıma gereksinimi vardır. Ergenin bu gereksinimi karşılayan ve ergenin yaşamında etkili olan kurum ailedir. Bu nedenle aile üyelerinin birbirlerine ve ergene karşı davranışları ergenin bilişsel gelişimi üzerinde etkilidir.

Eğer sizde ergenlik döneminde olan çocuğunuzun gelişim izlemini uzman destekli olarak sürdürerek gelişimsel açıdan psikolojik sosyal desteğinin en üst düzeye çıkarmasına imkan vermek isteyen bir ebeveynseniz Pre Parent sistemimizde sizin için özelleştirilmiş ergen gelişim  izlem paketimizden faydalanabilirsiniz.

Family Trainer sisteminin amacı, etkili ebeveynlik yapma becerisini arttırmanın yanı sıra, çocuğun gelişimine, yaşına ve yaşadıkları olaylara uygun anne babalık yapmak için gerekli yöntemleri ve becerileri kazandırmak ve bilinçli ebeveynlik becerisini desteklemektir.

Family Trainer sistemimiz ile Ebeveynlerimiz hizmet aldıkları paket dahilinde eğitim takvimizdeki ebeveyn eğitimlerimizden yararlanabilmektedir.

 

 

Ergen Gelişim İzlem Paketi Eğitim İçerikleri

 

Psikolog- Aile Danışmanı •    Ergenlikte Aile içi İletişim Dinamikleri 

•    Ergenlikte Duygusal Travmalar

•    Ergenlikte Akran İlişkileri

•    Sınav Kaygısı ve Okula Uyum

•    Ergenlikte Telefon Bağımlılığı

Diğer Hizmetler •    Aile Danışmanlığı 

•    Bireysel Terapi

•    Dikkat Geliştirme ve Motivasyon çalışmaları