العربيةEnglishDeutschفارسیРусскийTürkçe

Riskli Bebek İzlem Paketi

Riskli bebekleri izlemlerinde yeni doğan yoğun bakım ünitelerinde tedavi olup taburcu olan bebekler ilgili branşların ortak takibi ile konunun uzmanları tarafından izlenirler. Riskli bebek izlem takibinde yenidoğan uzmanı,  çocuk nöroloğu, çocuk gelişimi uzmanı, fizyoterapist, odyolog, konuşma ve dil terapisti, ergoterapist gibi uzmanlar yer almalıdır.

Eğer sizde riskli bir bebeğe sahip ebeveynseniz Pre Parent sistemimizde sizin için özelleştirilmiş riskli bebek izlem paketimizden faydalanabilirsiniz.Paketimiz kapsamında riskli bebeğinizin gelişimi uzman hekimimiz ve gelişim uzmanımız tarafından değerlendirilir ve gelişim testi uygulanmaktadır.Ardından bebeğinizin gelişimsel riskine uygun olarak gelişimsel ev destek programı hazırlanmaktadır.Bebeğinizin gelişimsel riskine bağlı olarak gerekli uzman destek seansları planlanarak gelişimsel sağaltım tedavi planı oluşturulmaktadır.

Riskli Gelişim gösteren bebeğinizin gelişimi için gerekli materyalleri uzmanlarımız tarafından oluşturulmuş ‘’ Pre-Parent Uzman Destekli Family Trainer Gelişim Destek Setleri ‘’ile ev destekli gelişimsel programları sürdürülmektedir.

Family Trainer sisteminin amacı, etkili ebeveynlik yapma becerisini arttırmanın yanı sıra, çocuğun gelişimine, yaşına ve yaşadıkları olaylara uygun anne babalık yapmak için gerekli yöntemleri ve becerileri kazandırmak ve bilinçli ebeveynlik becerisini desteklemektir.

Family Trainer sistemimiz ile Ebeveyenlerimiz hizmet aldıkları paket dahilinde eğitim takvimizdeki ebeveyn eğitimlerimizden yararlanabilmektedir.

 

 

Riskli Bebek İzlem Paketi  Eğitim İçeriği

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Riskli Bebek izleminin önemi

Riskli Bebeklerde  Beslenme

 

Çocuk Gelişim Uzmanı Riskli Bebeklerde Gelişimsel Değerlendirme

Riskli Bebeklerde Gelişimi Destekleyici Öneriler

Ebe – Hemşire Emzirme Danışmanlığı

Bebek Bakımı